Flag of Ukraine
SymfonyCasts stands united with the people of Ukraine
This course is archived!

Framework agnostic application - will it fit with Symfony? (Dariusz Drobisz)

Video not working?

It looks like your browser may not support the H264 codec. If you're using Linux, try a different browser or try installing the gstreamer0.10-ffmpeg gstreamer0.10-plugins-good packages.

Thanks! This saves us from needing to use Flash or encode videos in multiple formats. And that let's us get back to making more videos :). But as always, please feel free to message us.

Tip

Symfony Live Warsaw 2019 presentation by Dariusz Drobisz. This talk is in polish and (sorry!) no transcript is available.

Talk Abstract

Frameworki są świetnymi narzędziami. Symfony jest moim ulubionym. Wielu programistów nauczyło się dzięki nim w jaki sposób w dzisiejszych czasach tworzy się aplikacje internetowe. Dokumentacje frameworków pokazują w jaki sposób stworzyć aplikację wykorzystując podejście właśnie tego konkretnego narzędzia. Nie ma w tym nic złego, w końcu to właśnie zadanie dokumentacji. Niestety wielu programistów nie szuka innego podejścia do architektury. Trwają przy tym, co zobaczyli w dokumentacji frameworka.

Podczas prezentacji zobaczysz jak warstwy aplikacji i domeny mogą wygląda w podejściu framework agnostic. Użycie architektury portów i adapterów pomoże nam w tym. Co bardziej interesujące, bardzo łatwo można taką aplikację rozdzieloną od frameworka zintegrować z tego typu narzędziem. Zobaczysz to na przykładzie Symfony, gdzie od czasu kiedy na pokładzie pojawił się Symfony Flex, taka integracja jest jeszcze łatwiejsza.

Leave a comment!

0
Login or Register to join the conversation
Cat in space

"Houston: no signs of life"
Start the conversation!

userVoice