This course is archived!

Buy Access to Course
11.

Framework agnostic application - will it fit with Symfony? (Dariusz Drobisz)

Share this awesome video!

|

Keep on Learning!

Tip

Symfony Live Warsaw 2019 presentation by Dariusz Drobisz. This talk is in polish and (sorry!) no transcript is available.

Talk Abstract

Frameworki są świetnymi narzędziami. Symfony jest moim ulubionym. Wielu programistów nauczyło się dzięki nim w jaki sposób w dzisiejszych czasach tworzy się aplikacje internetowe. Dokumentacje frameworków pokazują w jaki sposób stworzyć aplikację wykorzystując podejście właśnie tego konkretnego narzędzia. Nie ma w tym nic złego, w końcu to właśnie zadanie dokumentacji. Niestety wielu programistów nie szuka innego podejścia do architektury. Trwają przy tym, co zobaczyli w dokumentacji frameworka.

Podczas prezentacji zobaczysz jak warstwy aplikacji i domeny mogą wygląda w podejściu framework agnostic. Użycie architektury portów i adapterów pomoże nam w tym. Co bardziej interesujące, bardzo łatwo można taką aplikację rozdzieloną od frameworka zintegrować z tego typu narzędziem. Zobaczysz to na przykładzie Symfony, gdzie od czasu kiedy na pokładzie pojawił się Symfony Flex, taka integracja jest jeszcze łatwiejsza.